Filmová porota OD

Předseda poroty
Jan Popelka (*1950)
Již v osmdesátých létech sbíral ocenění za amatérské dokumentární, hrané i animované filmy. Kamera ho přivedla do jeskyní, kde se mu zalíbilo natolik, že se stal členem speleologické skupiny Plánivy. Po změně režimu založil studio Audiovisual a začal se profesionálně věnovat práci v oblasti televizní tvorby. Ve studiu si však ponechává prostor i pro tvůrčí činnost. V jeho produkci tak stále vznikají zajímavá dílka od cestopisných dokumentů až po videoklipy hudebních skupin.
Roku 2006 byl oceněn Cenou města Blanska za kulturu. Spolupracuje řadu let se Sdružením Horizont (čestný člen). Za této spolupráce v jeho studiu vznikly úspěšné dokumenty WA-WA-WA!, HUKA – HUKA, Pod ochranou Hampatongů, KEMBALI!, BAMBUTI, Návrat severských šamanů, RUN FREE – Poselství Bílého koně a další.

 

Členové poroty
Miroslav Haluza
Cestovatel, kameraman a producent dokumentárních cestopisů z divokých krajů jako jsou stolové hory Venezuely, papuánské domorodé kmeny Kombajů, indiáni Waorani v ekvádorské Amazonii, horské kmeny v Barmě, nebo mentawajští kouzelníci z indonéského ostrova Siberut. S dokumenty vlastní produkce v nedávné minulosti sbíral ocenění nejen na naší neprofesionální soutěži:
India Yoga – 2. místo MFOF 2014, 1. místo Okem dobrodruha
Siberut – 1. místo MFOF 2012, 1. místo Okem dobrodruha
Barmania – 2. místo Okem dobrodruha 2011, zvláštní cena za neprofesionální film MFOF 2011
Via Amazonia – 1. místo Okem dobrodruha 2010
Uvedené filmy je možné shlédnout na autorových stránkách www.bushmanfilm.com. Mimo filmařinu je také šéftrenérem úspěšného plnokontaktního karate klubu SK Global Karate a dlouholetý reprezentant v tomto sportu. V roce 2015 založil společnost PROPAGFILM zabývající se profesionální filmovou produkcí a od letoška v naší soutěži Okem dobrodruha vyměnil roli soutěžícího za porotce.

Alena Žákovská (*1962)
Na dobrodružných expedicích má na starosti především fotodokumentaci, ale často se musí chopit i druhé kamery. Dobře ví, jak obtížné je filmovat v náročných klimatických podmínkách nebo zachytit kritický okamžik akce. Podílela se na přípravě scénářů dokumentů, které získaly ocenění na MFOF, MHFF a dalších.

Adéla Pristášová (*1982)
Vystudovala státní konzervatoř v Praze, obor hudebně dramatický, v letech 1999 – 2005 účinkovala v Divadle na Vinohradech a po několika filmových zkušenostech se začala věnovat dabingu. Má na kontě dabing několika seriálů, filmových postav, věnuje se i namlouváním reklamních spotů.
Je vášnivou cestovatelkou, mezi její oblíbené destinace patří Asie a střední Amerika, kam se ráda vrací. Od letošního ročníku zasedne jako členka poroty v soutěži Okem dobrodruha.