Běh poselství napříč okresem Blansko

BĚH POSELSTVÍ NAPŘÍČ OKRESEM BLANSKO

 

Běh je přirozeným pohybem člověka. Běžíme, když utíkáme před nebezpečím, jindy třeba z nenadálé radosti. Běhá se o závod na nejrůznější standardizované vzdálenosti nebo prostě odněkud někam. Vždy na počátku října běháme v partě přátel napříč okresem Blansko.

Čtrnáct roků se běželo od severu k jihu kolem řeky Svitavy. Patnáctý ročník započal novou tradici na nové trase z nejnižšího do nejvyššího bodu okresu Blansko na radiolokační stanici Skalky u Benešova (730 m.n.m.). Zdolání tratě není závodem, přesto jsou časy měřeny a rekordy zaznamenávány do Knihy rekordů. V případě štafet jede skupinka na kolech a vždy jeden člen běží. Intervaly střídaní nejsou stanoveny. Zúčastnit se mohou neomezeně velké skupiny běžců (štafetovým způsobem) i jednotlivci (starší 18-ti let). Startovné 50,- Kč se hradí na místě startu. Pro zrychlení prezentace přivítáme přihlášky e-mailem na adresu horizont.cz@seznam.cz (uveďte vždy: jméno, příjmení, ročník narození, u jednotlivců bydliště případně klub/oddíl a u štafety název).

Akce nese od prvního ročníku podtitul Běh poselství a navazuje tak na dávnou tradici, kdy se různá poselství a zprávy předávaly prostřednictvím běžců. Tím hlavním poselstvím byl odpočátku životní styl. V době komercionalizace běžeckého světa získalo konkrétnější podobu: RUN FREE! Je to jednoduché heslo legendárního Caballo Blanca, hrdiny knihy Born to Run. Běhej svobodně, jak se Ti to líbí. Chceš běžet o závod, běž. Je jedno jestli bos, v sandálech nebo v nejvyšší třídě běžecké obuvi světové značky.

Chceš se při běhu radovat z krásy přírody a pokecat s kámoši, neuběhl bys to sám, protože nemáš takovou fyzičku?

Vše je jen na Tobě, poběž s námi, startovné se neplatí.

Každým rokem první říjnovou neděli vybíháme na trať z nejnižšího bodu od dopravní značky hranice okresu u řeky Svitavy za Adamovem (236 m.n.m.) v 11:00 hodin. Cílem je meteorologická radiolokační stanice Skalky (730 m.n.m.). Vybíháme na trať z nejnižšího bodu do nejvyššího. Každým rokem první říjnou neděli.

Start: na hranici okresu u řeky Svitavy za Adamovem (236 m.n.m.) v 11:00 hodin.

Cíl: radiolokační stanice Skalky s vyhlídkou (730 m.n.m.).

Trať, kterou vymyslel Olda Šperka, vede krásnou přírodou v narosté většině mimo automobilový provoz. Z Adamova podél toku řeky Svitavy přes Blansko na Skalní mlýn, dále žlebem do Sloupu, kolem Vlčí skály, na Oborský Dvůr, U Skal s cílem Skalky – radiolokační stanice. Délka 38.5 km, převýšení 494 m, časový limit 6 hodin. Každý účastník jde do akce na vlastní nebezpečí, organizátoři nepřebírají odpovědnost za zranění či škody na majetku související s účastí na této akci. Nejsou šatny ani sprchy, občerstvení na trase (i v hospodě) si zajišťuje každý účastník sám. V cíli vás čeká občerstvení, diplomek s časem a hlavně super pocit, že jste to dali… Stojí to za to 🙂

Soubor GPX na stáhnutí

Výsledky 2022

Propozice 2022

Výsledky 2021

Propozice 2021

Kniha rekordů

Historie akce