NaFest

Z cest i necest do Blanska NaFEST

Sportovní výkon či „dobrodružný“ podnik již nadále nemusíte jen zpovzdálí sledovat v TV nebo na filmovém plátně – přihlaste se do této soutěže a užijte si zajímavou cestu „cestou necestou“ Na FESTival RAJBAS! 

Wo co GO?

O co jde … co to jako znamená? Je to prozaicky prosté. V dávnověku nás napadlo, že pro Vás náš festival RAJBAS nemusí nutně nudně začít až na jeho „prahu“ – tedy v předsálí blanenského kina, při vstupu a první negativní zkušenosti spojené se zakoupením vstupného ☺.

„Dokumentární“ soutěž NaFEST, kterou jsme podpořili tento nápad, je toho dobrým důkazem a díky ní si můžete (jste-li ovšem soutěžící) dokonale užít již vlastní cestu na festival – a to přesně v duchu motta, že i „cesta může být CÍL“! Navíc, pokud jste úspěšní, nakonec i za ten lístek v příštím roce ušetříte.

Ve skutečnosti lze totiž zajímavou „cestu“ prožít snad kdekoli, tak proč ne cestou na náš festival! Je to jenom o chuti a tak trošku i o odvaze … a proto (jsem rád, že již můžu napsat „tradičně“) Vás tímto zveme a/nebo spíš vyzíváme k divácké, ale především k AKTIVNÍ účasti na dnes již nedílné součásti festivalu RAJBAS – soutěži s názvem NaFEST!

V rámci již prošlých soutěžních „projektů“ NaFEST už bylo jednoznačně prokázáno, že do Blanska se dá v pohodě dojít, doběhnout, dostopovat, doplavat, doplout, dolanit, doplachtit, dolézt, dolyžovat, doazimutovat…, dojet na monocyklu, v obří pneumatice, na kolečkách či ve vlastnoručně vyrobeném autě nebo se nechat bez zbytečných vlastních energetických výdajů dotlačit v nákupním vozíku… Prostě vyhrává nápad a Vaše dokumentaristické a prezentační schopnosti.

Přihlaste se do soutěže NaFEST, užijte si zajímavou cestu „cestou necestou“ NA náš FESTival RAJBAS a vyhrajte!

 

Kvalifikační předpoklady

Zúčastnit se může kdokoliv – jednotlivci i skupiny. Šance mají outdooroví nabušenci, turisté, sportovci i recesisté. Vlastní „cestu“ pak stačí zdokumentovat formou filmové a/nebo fotografické rallye s komentářem. Výkony soutěžících z minulých let již ukázaly, že do Blanska se dá dostat skutečně pestrým způsobem.

 

Pravidla soutěže

Pro účast v soutěži je třeba Váš neobvyklý způsob cestování NaFEST ohlásit s předstihem na uvedených spojeních! A to e-mailem na rosi77[at]email.cz nebo SMS na tel. +420 608 084 004. Vždy uveďte předpokládanou účast a orientační výkon (kdy, kdo, co a jak). Čím dříve tím lépe, ať máme co slibovat novinářům ☺.

Nutnou podmínkou je následné předání průkazné dokumentace (filmové či fotografické – pouze digitální forma) k rukám ne/zodpovědného organizátora (tj. Rosomákovi – informace s popisem hledaného obdržíte u vstupného). Termíny uzávěrek a vyhodnocení jsou uvedeny níže.

Maximální délka prezentace NESMÍ přesáhnout 15 minut. Zahájení prací na dokumentaci cesty NaFest MUSÍ být přiměřené ke vzdálenosti a času, který taková cesta vyžaduje – nepleťte si s „Okem Dobrodruha“ – zde se nejedná o filmařskou soutěž!
Vítěze soutěže určí porota sestavená z fundovaných vysoce kvalifikovaných „odborníků“ ☺ z řad pořadatelů, festivalových osobností a zástupců sponzora, a to na základě těchto definovaných kritérií:

  • 1. Nápad/originalita
  • 2. Kvalita provedení
  • 3. Vtip/zábava
  • 4. Sportovní výkon
  • 5. Vlastní prezentace
  • 6. Propagace RAJBASu.

Pro účastníky z daleka, v případě předem avizované potřeby, zajistíme PC pro finální zpracování materiálů. Datové nosiče budou po vyhlášení výsledků v případě zájmu vráceny. Nebude-li písemně dohodnuto jinak, účastníci automaticky souhlasí s volným nekomerčním použitím předaných soutěžních snímků pro archivaci a v rámci propagace a prezentace festivalu a sponzorů.

Dogdy, kdy

Uzávěrka soutěže/přihlášek účastníků – prosíme, z důvodu usnadnění
organizace, avizujte co nejdříve (rosi77@email.cz; +420 608 084 004)

11.11.2022do 24:00 hod

Předání průkazné dokumentace po docestování NaFEST

19.11.2022do 18:00 hod

Osobní prezentace dokumentace jednotlivých „z cest a
necest NaFEST“
(všech včas odevzdaných) – POZOR – na scéně Kotel (sál S1)!

19.11.2022od 21:00 hod

Vyhlášení výsledků a předání cen (bezprostředně po
skončení bloku – po přestávce)

19.11.2022cca 21:45 hod

 

Ceny pro vítěze

Věříme, že nejde především o ceny, ale proč si je nezasloužit, když nám je laskavý sponzor poskytnul?! ☺ Určitě nějaké budou a to tradičně od společnosti WARMPEACE – kvalitního českého výrobce a distributora outdoorového a volnočasového oblečení a vybavení, která je i pro letošek opět hlavním sponzorem soutěže NaFEST. Děkujeme za dlouhodobou podporu a kvalitní spolupráci!

Vítězové současně získají volné vstupenky na další ročník Festivalu. Vyhodnoceny a oceněny budou první tři místa, počet věcně oceněných je z pochopitelných důvodů limitován na max. 6 osob/skupina.