Filmová porota Srdcaři.cz

Marek Audy (*1969)

Marek je dobrodruh a romantik. Těžko ho potkáte na turistickém chodníku. Pokud ale zabloudíte z cesty do neschůdných zarostlých strání nebo vás rozvodněná řeka spláchne do divoké soutěsky, můžete jej zahlédnout, jak šťárá pod skalním převisem a hledá nějakou díru. Marek si příběhy nevymýšlí. Prožil je se svými blízkými a proto o nich píše s lehkostí a nadhledem.

Není náhodou, že stál u několika významných speleologických objevů. K těm nejvýznamnějším patří největší pískovcové jeskyně světa na venezuelských stolových horách, o kterých napsal několik knih. Cenou Egona Ervína Kische byla oceněna kniha Brány do Ztraceného světa (Jota 2008). Zatím poslední objev raritních termálních jeskyní se Markovi podařil v zapomenuté neosídlené oblasti na hranici Řecka a Albánie.

 

 


Jaroslav Jindra (*1967)

Rodák z Valašského Meziříčí, v minulosti pracoval dlouhá léta ve Španělsku a Norsku pro tiskové a sportovní agentury.

Jako kameraman, scénárista a režisér vyrobil pro Českou televizí několik desítek dokumentárních filmů, zejména pro cyklus Na cestě a Objektiv. Vytvořil i několik filmů se sportovní tématikou, například film Mílaři z extrémního cyklistického závodu 1000 Miles adventure, nebo film Rváči o zákulisí Rallye Dakar a další. Kromě toho, že svou tvorbu zaměřuje především na cestopisy, extrémní sporty, válečné konflikty, sociální témata a přírodu, je také autorem několika knih (Backpacker, Kartografie Praha, Letová místa, Svět křídel, Písek, prach a kamení, Kartografie Praha, 30 let Rallye Dakar, Deus), spoluautorem knižní podoby Cestománie (Kartografie Praha) a knižní podoby pořadu Na cestě (Jota). Jeho fotografie můžete nalézt v řadě učebnic pro základní a střední školy. Jeho filmy byly mnohokrát oceněny na filmových festivalech.