Aktuality

HRRR DO DRUHÉ ETAPY!     25.04.2022
Jaro láká ven do přírody a připravena je druhá etapa putování Kolem Okresu Blansko (KOB 2022) za poznáním zaniklých osad, tvrzí a mlýnů. Trasa dlouhá 16,6 kilometrů nás zavede do údolí říčky Křetínky v místech, kde byla výstavbou vyrovnávací nádrže přehrady dotčena obec Lazinov. Pod hladinou zůstala původní stará silnici mezi Letovicemi a Křetínem, osada Stavení, mlýn i níže ležící část obce. Absolvovat tratě KOBu sice můžete kdykoli, ale v partě to jde nejlíp. Těšíme se na setkání při společném startu v neděli 22. května u nádraží v Letovicích.

NOVÁCI V KOTLÍKU24.04.2022
Další sezónu klubových pořadů startujeme ve středu 18.května v 19:00, čajovna Ulita. Zdenál Oskeruše Špíšek pozval na Ulitu „domácí“ Renatu Žilkovou a Zdendu Nováka. Můžeme se těšit o povídání o cestách, o lezení v jeskyních včetně nových objevů, o muzice a sportu i šití na míru. Nebojte se, přinde i na ovce a kočky 🙂 Začínáme v 19:00 hodin.

BUDE NARVÁNO!    05.04.2022

„Žil jako dravá řeka, která často pohltila vše, co se jí postavilo do cesty. Naplno miloval, naplno nenáviděl. Měl rád krásné ženy, pivo, rum a hlavně svět trampských ohňů. Okusil chuť slávy. Hejno vran, Island, Hobo, Tereza, Rychlé šípy... Jeho písně zlidověly, ale popularita ho nezajímala. Kašlal na ni. A uměl to dát patřičně najevo. Nosil tvar drsňáka. V nitru však úzkostlivě skrýval pocity snadno zranitelného kluka.“ Také se těšíte se na Večer s Kotlíkem č.215 se Sašou Ryvolovou?


SPOLEČNÝ START PRVNÍ ETAPY KOBU01.04.2022
V neděli 27. března jsme se sešli na startu první etapy KOBu. Bledule v hlubokém údolí Malé Hané se ještě neprobudily. To bylo jedinné, co 23 účastníkům nevyšlo. Slunce a příjemná teplota vše nahradily.
Šamonilovci pojali etapu tábornicky, vyrazili v sobotu a přespali na Kuchlově. Nikdo se neztratil. občerstvení na závěr také bylo.
Vydařená neděle

ZANIKLÉ VESNICE, TVRZE A MLÝNY 18.03.2022
V neděli 27.března odstartuje 7. ročník našeho poznávání, běhání a putování Kolem Okresu Blansko. Proběhneme či projdeme místa, které již v původní podobě neexistují. V letošním ročníku navštívíme zaniklé vesnice, zříceniny hradů a historické objekty. První etapa nás zavede do zaniklé vesnice Hamlíkov. Vypráví se, že jde o tajemnou ves, do které v roce 1284 legendární krysař odvedl děti z města Hameln. Jistě to nebude jediná zajímavost, kterou na 14,6 kilometrů dlouhé trase uvidíme. Termín je načasován tak, že uvidíme spoustu rozkvetlých bledulí. Více o trase včetně GPX souřadnic zde.

NAŠI NA ULTRAMARATÓNU V MEXIKU 17.03.2022
Úžasný výkon na Ultra Caballo Blanco předvedla Lenka (v cíli na 4.místě) i nestárnoucí Dan (13. místo). A v Měděných kaňonech to samozřejmě nebyla lehká trať. „Takhle rozbitá jsem po závodě nikdy nebyla,“ zhodnotila obtížnost kopcovitého reliéfu Lenka a Dan se přidal: „To vedro bylo zničující“. Na start běžeckého zápolení s legendárními indiánský běžci kmene Tarahumara se se postavilo hodně přes tisíc účastníků a zdaleka ne všichni dokončili celou 80ti kilometrovou trať. V cíli 4. Lenka Horáková 8:51:17, 13. Dan Orálek 8:14:59 , 118. Milan Daněk 12:27:03, 129. Zdeněk Novák 13:02:39, maraton 25. Alena Žákovská 6:32:01.

TABULKA ANI NESTAČILA01.01.2022
Popáté, tedy Již tradičně, jsme se sešli na Sportovním ostrově, abychom během oslavili Nový rok. V pravé poledne startovala Dvouhodinovka kroužení kolem baseballového hřiště, na okruhu, který měří bez pár metrů jeden kilometr. Pochybnosti o tom, že se po Silvestru nikomu nebude chtít, rozptýlil zápis do startovní listiny, která se rychle zaplnila, že připravené řádky ani nestačily. A byla to i zvučná jména světa běhu a triatlonu: Dan Orálek, Milda Bayer, Lenka Horáková, Marci Čadová a mnoho dalších. Není třeba pravidel, stáčí počítat kola. Kdo chtěl odpočinout mohl, stejně jako střídat běh s chůzí. A občerstvovačka taky byla, vždy někdo nějakou dobrotu přiveze. Nejvíc koleček nakroužil Dan, jeho 31 koleček je nový rekord akce. A stejně tak výkon Lenky, nejlepší z děvčat s 27 kolečky.

NOVOROČNÍ DVOUHODINOVKA JAKO PRVNÍ VÝZVA  27.12.2021
Odstartuje už popáté na blanenském sportovním ostrově v pravé poledne na Nový rok. Zveme všechny a není nutné nepřetržitě běžet celé dvě hodiny. Každé kolečko na okruhu kolem bejsbolu se počítá a oběhnout nebo obejít areál znamená absolvovat téměř přesně jeden kilometr. To je ideální míra. Každý si zde může zvolit nebo ověřit kolik okruhů (kilometrů) stihne zdolat během dvou hodin. Není to i pro Tebe ta správná první výzva přicházejícího roku?

ZVADLO NA VÁNOČNÍ SETKÁNÍ RAJBASÁKŮ 17.12.2021
Stalo se již tradicí, že se organizátoři a příznivci festivalu Rajbas scházi na Štědrý den. Po několika setkáních a plavbách na blanenském lomu, se místo přesunulo na pláž nádrže Palava a vloni jsme se za deště poprvé sešli u Salmova splavu na Sportovním ostrově. A tam Vás zveme na 10:00 hodin i letos. Těšíme se, že s sebou vezmete dobrou náladu, trochu cukroví nebo něco do svařákového kotlíku, muzikanti nástroje a Ti odvážnější i plavky a obuv do vody. Pozvání šiřte, zváni jsou všichni 🙂

Druhý ročník WAU je za námi26.11.2021
Druhý ročník WAU – přehlídky dobrodružných prezentací dětí a mládeže je za námi!

Stejně jako loni se i druhý ročník WAU odehrál v zázemí Domu přírody Moravského krasu. Jen tentokrát ne na Mikuláše, ale 17. listopadu. Doufáme, že toto datum se v budoucnu stane tradičním termínem WAU. Více...